Grupy zaawansowania i organizacja zajęć

Grupy zaawansowania i organizacja zajęć

Zajęcia będą się odbywać w 3 grupach zaawansowania – początkujący, średnio-zaawansowani i zaawansowani.

Początkujący – osoby które stawiają pierwsze kroki na lodzie, lub niedawno rozpoczęli przygodę z łyżwami. W tej grupie uczymy się podstawowych elementów (jazda przodem, tyłem, skręcanie, hamowanie itp.) oraz kroków łyżwiarskich (krok łyżwiarski, pół łuki przodem i tyłem, wypady, jaskółki, przekładanki itp.)

Średnio-zaawansowani – nauka trudniejszych kroków łyżwiarskich (trójka, trójka walcowa, zwroty, trójki odwrotne itp.) nauka piruetów i skoków pojedynczych.

Zaawansowani – ta grupa jest stworzona dla osób które kiedyś trenowały łyżwiarstwo oraz mają opanowane elementy z poprzedniego poziomu. Tutaj będziemy doskonalić wszystkie kroki łyżwiarskie i ich kombinacje, uczyć się pojedynczego axla i skoków podwójnych

Dzięki takiemu podziałowi na grupy możliwe będzie zapewnienie optymalnego poziomu szkolenia. Przewidywana liczebność grup to ok. 15 osób w grupie początkującej, 10 osób w średnio-zaawansowanej i 5 w grupie zaawansowanej.

W przypadku gdyby zainteresowanie zajęciami znacząco przekraczało te wartości będziemy tworzyć kolejne grupy zajęciowe i ich zajęcia będą odbywać się w innym terminie.

O autorze

Przemek Domański administrator

Przemysław Domański (ur. 27.06.1986 w Warszawie) – polski łyżwiarz figurowy, czterokrotny mistrz Polski Seniorów. W latach 2003-2005 reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata juniorów, najwyższe 14. miejsce zdobywając w 2005 w Kitchener. Czterokrotnie startował w Mistrzostwach Europy. Najwyższe miejsce na tej imprezie zdobył w 2009 roku gdzie uplasował się na 17. miejscu. W Mistrzostwach Świata startował dwukrotnie w 2007 i 2009 roku. To właśnie w 2009 roku w Los Angeles zajął 23 miejsce i zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Na Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010 zajął 28 miejsce i tym samym został pierwszym solistą z Polski uczestniczącym w Igrzyskach od czasów Grzegorza Filipowskiego w Albertville w 1992 roku. Karierę zakończył w grudniu 2010 roku, po Mistrzostwach Polski, gdzie ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Obecnie mieszka w Katowicach i uczy jeździć na łyżwach. Założył sklep EDGE w Katowicach specjalizujący się w łyżwiarstwie figurowym, hokeju, rolkach i wrotkach. Amatorsko lubi pojeździć na wrotkach i rolkach oraz pobawić się na PIC Skate.

Dodaj odpowiedź