Stadion Zimowy Sosnowiec

Mapa niedostępna

Adres
ul.Zamkowa 4
Sosnowiec


Stadion Zimowy położony jest na obrzeżach Parku Sieleckiego, w Sosnowcu przy ulicy Zamkowej 4. Obiekt jest własnością Gminy Sosnowiec, a jego trwałym zarządcą jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Obiekt posiada pełnowymiarową taflę, na której odbywają się mecze hokeja na lodzie drużyn: HK „Zagłębie” Sosnowiec, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zagłębie” Sosnowiec, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Amatorskiego Klubu Hokejowego „Zagłębie”, Towarzystwa Hokeja „Champion Sielec”. Hala główna posiada widownię na 2.125 miejsc siedzących. W poniedziałki, czwartki, soboty i niedziele odbywają się również ślizgawki ogólnodostępne dla mieszkańców naszego miasta.

Obiekt został wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, początkowo jako otwarte lodowisko z trybunami dla publiczności w miejscu dzisiejszej tafli odkrytej. Następnie wybudowano główną halę i przykryto ją dachem. W roku 1995 wyremontowano szatnie zawodników i zaplecze administracyjne, w 2001 obiekt wyposażono w maszynownię chłodniczą z pośrednim systemem chłodzenia, a w latach 2006-2008 wyremontowano ponownie część szatni oraz pomieszczenia odnowy biologicznej.

W 2007 roku obiekt został wyposażony w instalację monitoringu przeciwpożarowego, a rok później w Dźwiękowy System Ostrzegawczy. Podczas imprez masowych organizowanych na Stadionie Zimowym wykorzystywany jest monitoring wizyjny.

Najbliższe wydarzenia

  • W najbliższym czasie nie odbywają się tutaj żadne wydarzenia