ŁYŻWIARSTWO AMATORSKIE

ŁYŻWIARSTWO AMATORSKIE

Nasze zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych – jeśli tylko chcesz nauczyć się jazdy figurowej, te zajęcia są dla ciebie!

Oferujemy Państwu zajęcia z zakresu łyżwiarstwa figurowego i nauki jazdy na łyżwach. Uczestnicy zajęć są dzieleni na grupy pod względem poziomu zaawansowania i wieku. Nasze zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych – jeśli tylko chcesz nauczyć się jazdy figurowej, te zajęcia są dla ciebie!

Instruktorzy

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, którzy sami byli zawodnikami łyżwiarstwa figurowego i znają ten sport od podszewki. Stanowimy zespół młodych ludzi, którzy chcą popularyzować łyżwiarstwo figurowe.

Zajęcia dla każdego

Każdego uczestnika zajęć staramy się traktować indywidualnie. Dzięki przeprowadzaniu zajęć w różnych grupach zaawansowania każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W grupie początkującej macie okazję nauczyć się podstaw jazdy na łyżwach – podstawowe techniki odbicia, podstawowe elementy łyżwiarstwa figurowego, takie jak krok łyżwiarski, pół łuki, wężyki, wypady czy jaskółki. W grupie średnio-zaawansowanej będziecie mogli poznać trudniejsze elementy łyżwiarskie – piruety, skoki oraz trudniejsze elementy jazdy takie jak, trójki, cros-rolle, trójki walcowe. W grupie zaawansowanej uczymy się już pełnej gamy kroków, skoków i piruetów. Przed każdymi zajęciami prowadzimy krótką 15 minutową rozgrzewkę połączoną z ćwiczeniami imitacyjnymi. Jest ona ważnym elementem treningu – pozwala naszemu ciału przygotować się odpowiednio do zajęć.

Rozgrzewka

Na 30 minut przed każdymi zajęciami pod okiem naszych instruktorów przeprowadzana jest rozgrzewka. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych, mających na celu przygotować nasze ciało do treningu na lodzie, wykonujemy również ćwiczenia specjalistyczne i imitacyjne, które mają ułatwić naukę elementów na lodzie.

Wypożyczalnia sprzętu

Dla osób początkujących – dopiero rozpoczynających przygodę z łyżwami mamy ofertę specjalną – rabat 50% na wypożyczenie sprzętu w naszej wypożyczalni na lodowisku SPODEK – posiadamy dobrej klasy łyżwy figurowe – rekreacyjne oraz kaski. Wypożyczalnia będzie otwarta na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia?

Jako jedyni mamy przygotowaną ofertę przemyślaną pod kątem osób jeżdżących rekreacyjnie. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz dobrą organizację zajęć. Dzięki systemowi zapisów liczba uczestników zajęć jest dobrze dopasowana do ilości instruktorów, co pozwala osiągać optymalne wyniki szkoleniowe. Możecie Państwo wypożyczyć sprzęt – jest to plus zwłaszcza dla osób początkujących.

Zajęcia odbywają się na lodowisku SPODEK w Katowicach we wtorki o  godzinie 18.00 i czwartki o godzinie 16.45. Zajęcia trwają 60 minut. Więcej informacji o obiekcie możecie znaleźć Państwo TUTAJ.

O autorze

Przemek Domański administrator

Przemysław Domański (ur. 27.06.1986 w Warszawie) – polski łyżwiarz figurowy, czterokrotny mistrz Polski Seniorów. W latach 2003-2005 reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata juniorów, najwyższe 14. miejsce zdobywając w 2005 w Kitchener. Czterokrotnie startował w Mistrzostwach Europy. Najwyższe miejsce na tej imprezie zdobył w 2009 roku gdzie uplasował się na 17. miejscu. W Mistrzostwach Świata startował dwukrotnie w 2007 i 2009 roku. To właśnie w 2009 roku w Los Angeles zajął 23 miejsce i zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Na Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010 zajął 28 miejsce i tym samym został pierwszym solistą z Polski uczestniczącym w Igrzyskach od czasów Grzegorza Filipowskiego w Albertville w 1992 roku. Karierę zakończył w grudniu 2010 roku, po Mistrzostwach Polski, gdzie ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Obecnie mieszka w Katowicach i uczy jeździć na łyżwach. Założył sklep EDGE w Katowicach specjalizujący się w łyżwiarstwie figurowym, hokeju, rolkach i wrotkach. Amatorsko lubi pojeździć na wrotkach i rolkach oraz pobawić się na PIC Skate.

Dodaj odpowiedź