Plan zajęć

Zajęcia są realizowane na obiektach: Lodowisko Spodek w Katowicach, Lodowisko Jantor i Jantor 2 w Katowicach, Stadion Zimowy w Sosnowcu.

Zajęcia są organizowane z podziałem na grupy wiekowe i stopnia zaawansowania:

Grupa dziecięca 4-13 ⇒ dzieci od 4 do 13 lat

Grupa młodzież + dorośli>13 ⇒ dzieci powyżej 13 lat, młodzież i osoby dorosłe

Grupy zaawansowania:

grupa początkująca – osoby które nie umieją jeździć na łyżwach, lub osoby słabo jeżdżące. Tutaj uczymy się podstaw jazdy na łyżwach: jazda przodem, jazda tyłem, hamowanie, przysiady, beczki, obroty, zmiana kierunku jazdy itp.

grupa średnio-zaawansowana – osoby które umieją już wykonać elementy nauczane w grupie początkującej. Tutaj będziemy uczyć się bardziej zaawansowanych elementów: trójki, trójki walcowe, przekładanki przodem, przekładanki tyłem, piruety, pierwsze skoki itp.

grupa zaawansowana – osoby które już umieją wykonywać elementy nauczane w grupie początkującej i średniozaawansowanej. Tutaj uczymy się już coraz trudniejszych elementów łyżwiarskich – wszystkich skoków, piruetów, kroków i doskonalimy już te poznane

 

Dodatkowo prowadzimy również zajęcia w Sosnowcu:

Zajęcia są prowadzone  w ramach akcji PZŁF “Polska Łyżwa – chodź na łyżwy” – akcja jest skierowana do dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej. Aby uczestniczyć w zajęciach należy się zapisać. Liczba miejsc ograniczona.

Objaśnienia do planu:

kolor żółty na planie – zajęcia odbywające się na lodowisku SPODEK w Katowicach

kolor niebieski na planie – zajęcia odbywające się na lodowisku JANTOR i JANTOR 2 w Katowicach

kolor zielony na planie – zajęcia odbywające się na Stadionie Zimowym w Sosnowcu

P – grupa początkująca

Ś – grupa średnio-zaawansowana

Z – grupa zaawansowana

D – dorośli i młodzież od lat 13

DZ – dzieci do lat 13