ŁYŻWIARSTWO WYCZYNOWE

ŁYŻWIARSTWO WYCZYNOWE

Łyżwiarstwo figurowe jest piękna dyscypliną sportu harmonijnie łączącą rozwój fizyczny oraz psychiczny dziecka, przynoszącą dużo satysfakcji..

Oprócz zajęć na lodowisku dzieci uczęszczają na balet, tańce, akrobatykę oraz zajęcia ogólnorozwojowe i specjalistyczne poza lodem. Dzięki wszechstronnemu rozwojowi dzieci są sprawne fizycznie i unikają kontuzji. Codzienne treningi uczą wytrwałości, konsekwencji i systematyczności. Możliwość startu w zawodach rozwija psychikę dziecka ucząc je jak radzić sobie ze stresem, poprawiać pewność siebie oraz występować przed publicznością. Sport uczy też rywalizacji w duchu fair-play co jest cennym czynnikiem wychowawczym.

O autorze

Przemek Domański administrator

Przemysław Domański (ur. 27.06.1986 w Warszawie) – polski łyżwiarz figurowy, czterokrotny mistrz Polski Seniorów. W latach 2003-2005 reprezentował Polskę w Mistrzostwach Świata juniorów, najwyższe 14. miejsce zdobywając w 2005 w Kitchener. Czterokrotnie startował w Mistrzostwach Europy. Najwyższe miejsce na tej imprezie zdobył w 2009 roku gdzie uplasował się na 17. miejscu. W Mistrzostwach Świata startował dwukrotnie w 2007 i 2009 roku. To właśnie w 2009 roku w Los Angeles zajął 23 miejsce i zdobył kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Vancouver 2010. Na Igrzyskach Olimpijskich Vancouver 2010 zajął 28 miejsce i tym samym został pierwszym solistą z Polski uczestniczącym w Igrzyskach od czasów Grzegorza Filipowskiego w Albertville w 1992 roku. Karierę zakończył w grudniu 2010 roku, po Mistrzostwach Polski, gdzie ponownie zdobył tytuł Mistrza Polski Seniorów. Obecnie mieszka w Katowicach i uczy jeździć na łyżwach. Założył sklep EDGE w Katowicach specjalizujący się w łyżwiarstwie figurowym, hokeju, rolkach i wrotkach. Amatorsko lubi pojeździć na wrotkach i rolkach oraz pobawić się na PIC Skate.

Dodaj odpowiedź