Moje rezerwacje

Koniec sezonu :(

Niestety epidemią koronawirusa kończymy ten sezon 🙁 . W chwili obecnej wszystkie lodowiska w Katowicach zostały zamknięte a tafle rozmrożone. W ten oto niewesoły sposób zakończyliśmy sezon 2019/20. Pozostańcie z nami i śledźcie nasz funpage na FB – jak tylko pojawi się możliwość to rozpoczniemy nowy sezon 2020/21. Trzymajcie się zdrowo i do zobaczenia 🙂

ODWOŁANE ZAJĘCIA

Stosując się do zalecenia Prezydenta Miasta Katowice wydanej w związku z rekomendacją Ministerstwa Sportu i Turystyki, w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ograniczenia jego skutków zdrowotnych i społecznych wszystkie zajęcia naszej szkółki łyżwiarskiej zostają zawieszone na okres dwóch tygodni tj. do 25.03.2020. O tym czy zajęcia rozpoczną się po tej dacie będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy i prosimy o zrozumienie.

Osoby które wykupiły karnety informujemy że nie utracą one ważności i będzie z nich można korzystać również w przyszłym sezonie w przypadku nie wykorzystania limitu wejść w sezonie bieżącym.

Zmiana godzin zajęć w lutym!

Nastąpiła zmiana zajęć w lutym.

Ze względu na rozgrywanie w dniu jutrzejszym meczy play-off zostaliśmy poinformowani że jutrzejsze dla osób dorosłych na lodowisku SPODEK zajęcia muszą zostać odwołane.

Za to dodaliśmy dodatkowe zajęcia dla grup początkującej i średnio zaawansowanej w niedzielę o godzinie 15.00 na lodowisku Jantor 2.

Zajęcia dla dzieci musimy przesunąć na niedzielę na godzinę 15.00 na lodowisku Jantor 2.

Prosimy o zapoznanie się z nowym planem zajęć.

Zmiana planu zajęć w grudniu

Ze względu na zmiany w planach funkcjonowania lodowisk musimy odwołać zajęcia w piątek 27.12 i sobotę 28.12. W dniu 29.12 zajęcia odbędą się dla osób dorosłych ze wszystkich grup zaawansowania. Za zmiany przepraszamy.

Realizujemy akcję “Chodź na łyżwy”

Program organizowany przez Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki ma na celu popularyzację łyżwiarstwa, jako sportu, który może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, w szczególności dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Korzyści dla zdrowia i rozwoju emocjonalnego są bardzo szybko zauważalne, dlatego nie zwlekaj i po prostu – chodź na łyżwy! 
Na stronie znajdą Państwo miejsca, w których można się zapisać i stać się uczestnikiem programu, a co za tym idzie – skorzystać z bezpłatnych zajęć prowadzonych pod fachowym okiem trenerów pracujących w klubach będących członkami PZŁF.

ŁYŻWIARSTWO AMATORSKIE

Nasze zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych – jeśli tylko chcesz nauczyć się jazdy figurowej, te zajęcia są dla ciebie!

Oferujemy Państwu zajęcia z zakresu łyżwiarstwa figurowego i nauki jazdy na łyżwach. Uczestnicy zajęć są dzieleni na grupy pod względem poziomu zaawansowania i wieku. Nasze zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych – jeśli tylko chcesz nauczyć się jazdy figurowej, te zajęcia są dla ciebie!

Instruktorzy

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów, którzy sami byli zawodnikami łyżwiarstwa figurowego i znają ten sport od podszewki. Stanowimy zespół młodych ludzi, którzy chcą popularyzować łyżwiarstwo figurowe.

Zajęcia dla każdego

Każdego uczestnika zajęć staramy się traktować indywidualnie. Dzięki przeprowadzaniu zajęć w różnych grupach zaawansowania każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. W grupie początkującej macie okazję nauczyć się podstaw jazdy na łyżwach – podstawowe techniki odbicia, podstawowe elementy łyżwiarstwa figurowego, takie jak krok łyżwiarski, pół łuki, wężyki, wypady czy jaskółki. W grupie średnio-zaawansowanej będziecie mogli poznać trudniejsze elementy łyżwiarskie – piruety, skoki oraz trudniejsze elementy jazdy takie jak, trójki, cros-rolle, trójki walcowe. W grupie zaawansowanej uczymy się już pełnej gamy kroków, skoków i piruetów. Przed każdymi zajęciami prowadzimy krótką 15 minutową rozgrzewkę połączoną z ćwiczeniami imitacyjnymi. Jest ona ważnym elementem treningu – pozwala naszemu ciału przygotować się odpowiednio do zajęć.

Rozgrzewka

Na 30 minut przed każdymi zajęciami pod okiem naszych instruktorów przeprowadzana jest rozgrzewka. Oprócz ćwiczeń ogólnorozwojowych, mających na celu przygotować nasze ciało do treningu na lodzie, wykonujemy również ćwiczenia specjalistyczne i imitacyjne, które mają ułatwić naukę elementów na lodzie.

Wypożyczalnia sprzętu

Dla osób początkujących – dopiero rozpoczynających przygodę z łyżwami mamy ofertę specjalną – rabat 50% na wypożyczenie sprzętu w naszej wypożyczalni na lodowisku SPODEK – posiadamy dobrej klasy łyżwy figurowe – rekreacyjne oraz kaski. Wypożyczalnia będzie otwarta na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć.

Dlaczego warto wybrać nasze zajęcia?

Jako jedyni mamy przygotowaną ofertę przemyślaną pod kątem osób jeżdżących rekreacyjnie. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę oraz dobrą organizację zajęć. Dzięki systemowi zapisów liczba uczestników zajęć jest dobrze dopasowana do ilości instruktorów, co pozwala osiągać optymalne wyniki szkoleniowe. Możecie Państwo wypożyczyć sprzęt – jest to plus zwłaszcza dla osób początkujących.

Zajęcia odbywają się na lodowisku SPODEK w Katowicach we wtorki o  godzinie 18.00 i czwartki o godzinie 16.45. Zajęcia trwają 60 minut. Więcej informacji o obiekcie możecie znaleźć Państwo TUTAJ.

ŁYŻWIARSTWO WYCZYNOWE

Łyżwiarstwo figurowe jest piękna dyscypliną sportu harmonijnie łączącą rozwój fizyczny oraz psychiczny dziecka, przynoszącą dużo satysfakcji..

Oprócz zajęć na lodowisku dzieci uczęszczają na balet, tańce, akrobatykę oraz zajęcia ogólnorozwojowe i specjalistyczne poza lodem. Dzięki wszechstronnemu rozwojowi dzieci są sprawne fizycznie i unikają kontuzji. Codzienne treningi uczą wytrwałości, konsekwencji i systematyczności. Możliwość startu w zawodach rozwija psychikę dziecka ucząc je jak radzić sobie ze stresem, poprawiać pewność siebie oraz występować przed publicznością. Sport uczy też rywalizacji w duchu fair-play co jest cennym czynnikiem wychowawczym.

Zajęcia w maju

Zapraszamy na zajęcia sekcji amatorskiej w maju!

Nabór do sekcji wyczynowej

Twoje dziecko uwielbia jeździć na łyżwach⁉️ Chciałoby trenować cały rok z innymi miłośnikami tej pięknej dyscypliny, dzielić z nimi pasję i nawiązywać nowe przyjaźnie ⁉️

Zostań członkiem Edge Skating Academy
👥👥👥👥👥👥👥👥

Zapraszamy serdecznie zainteresowane osoby na spotkanie. Może to być początek pięknej łyżwiarskiej przygody 💏

Przedstawiciele Klubu Sportowego Edge Skating Academy będą do Państwa dyspozycji podczas najbliższej szkółki łyżwiarskiej na Lodowisko Spodek Katowice w czwartek 28.03 o 17:00.

Do zobaczenia 🤗

Brak zajęć 26.03.2019

Przypominamy że w dniu dzisiejszym (26.03.2019) nie ma zajęć na Spodku ze względu na mecz hokejowy. Zapraszamy już w czwartek!