NASI PROWADZĄCY

Zajęcia w Akademii Łyżwiarskiej EDGE oraz w Klubie Sportowym “EDGE” Skating Academy prowadzone są przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w łyżwiarstwie figurowym, które od najmłodszych lat było ich pasją.

Przemysław Domański

Przygodę z łyżwiarstwem figurowym rozpoczął w 1991 roku. Już po roku szkolenia wyselekcjonowano go w naborze do klubu RKS Marymont, gdzie rozpoczął współpracę z Anną Hunkiewicz. Zdobył kilka tytułów Wicemistrza i Mistrza Polski w klasach młodszych, kilkukrotnie zwyciężył w Klubowym Pucharze Europy. W 2001 roku przeniósł się do Katowic, gdzie trenował pod opieką Marii Domagały w klubie UKŁ Spin Katowice. Przez kilka lat swojej kariery juniorskiej i seniorskiej współpracował z uznanym czeskim choreografem Frantiskiem Blatakiem. W latach 2001 – 2010 był podporą Reprezentacji Polski. Jego aktualny bilans to cztery tytuły Mistrza Polski Seniorów oraz wielokrotne występy na ważnych imprezach międzynarodowych, w tym Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. W 2011 roku zakończył karierę sportową. W latach następnych występował w pokazach i rewiach łyżwiarstwa figurowego. Ukończył AWF w Katowicach w 2014 roku. W latach 2012 – 2017 był trenerem w klubie UKŁ Spin Katowice. Obecnie współpracuje z wieloma klubami w Polsce i rozwija swój projekt – EDGE Skating Academy mający na celu popularyzację łyżwiarstwa.  Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy, Trener Koordynator w KS “EDGE” Skating Academy.

Kamil Peteja

Łyżwiarstwo figurowe zaczął uprawiać w 2004 roku. Szkolił się pod okiem Marii Domagały oraz białoruskiego baletmistrza Vladimir’a Chernyshov’a. Przez 14 lat kariery zdobył wiele medali Pucharu Polski, tytuł Mistrza Polski w klasie Novice, wielokrotnie stawał na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także był reprezentantem Polski na Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w rumuńskim Brasov w 2013 roku. Tytuł instruktora uzyskał w 2017 roku z ramienia Polskiej Akademii Sportu. W tym samym roku rozpoczął pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Brał udział w licznych szkoleniach z zakresu łyżwiarstwa figurowego, między innymi u jednego z najlepszych trenerów na świecie Alexei’a Mishin’a oraz u cenionego słowackiego trenera rosyjskiego pochodzenia Vladimir’a Dvojnikov’a. Studiuje zarządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prywatnie swój wolny czas lubi spędzać na słuchaniu muzyki i lekturze dobrych książek. Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

Iwona Kuszaj

Magister fizjoterapii, instruktorka łyżwiarstwa figurowego od 2016 roku. Swoją przygodę jako zawodniczka rozpoczęła w wieku 7 lat w sosnowieckim klubie łyżwiarskim. Trenowała tam do osiemnastego roku życia będąc wielokrotnie w Wojewódzkiej Kadrze Młodzików i zdobywając wiele osiągnięć takich jak 5. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2005 roku, 7. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2012 roku oraz 1. miejsce na Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup również w 2012 roku. Następnie w wyniku rozwiązania klubu w Sosnowcu, rozpoczęła swoje treningi w katowickim Klubie Spin Katowice osiągając tam między innymi 2. miejsce w ogólnopolskich zawodach o Puchar Ziemi Oświęcimskiej w 2014 roku oraz 3. miejsce podczas VIII Pucharu Międzynarodowego Memoriału Marii Olszewskiej- Lelonkiewicz. W 2018 roku ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach na Wydziale Fizjoterapii.  Brała udział w licznych szkoleniach z zakresu łyżwiarstwa figurowego, między innymi u jednego z najlepszych trenerów na świecie Alexei’a Mishin’a oraz u cenionego słowackiego trenera rosyjskiego pochodzenia Vladimir’a Dvojnikov’a. Interesuje się psychologią sportu i treningiem motorycznym, a jej pasje poza łyżwiarstwem figurowym to wycieczki górskie oraz balet. Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

.

Maciej Bernadowski

Polski łyżwiarz figurowy, startujący w parach tanecznych z Aleksandrą Zworyginą.
Uczestnik mistrzostw świata i Europy, medalista zawodów międzynarodowych, mistrz Polski juniorów (2008) oraz trzykrotny Mistrz Polski seniorów (2011–2013). Zakończył karierę sportową w 2013 roku. Od 2014 roku pracuje jako trener tańców na lodzie, swoją karierę trenerską rozpoczął w klubie ŁTŁF Łódź, gdzie współpracował z Bożeną Bernadowską, trenerem z 40 letnim doświadczeniem i u jej boku zdobywał trenerskie szlify. W 2017 roku uczestniczył w szkoleniu w Rosji, gdzie miał przyjemność pracować u boku Alexieja Gorschkova, światowej sławy trenera tańców na lodzie, którego podopieczni osiągali wysokie wyniki w rywalizacji na poziomie międzynarodowym włącznie z Mistrzostwami Świata, Europy i Igrzyskach Olimpijskich. W 2013 roku ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunku Kultura fizyczna i zdrowotna, z tytułem magistra. W 2016 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku “Mediacje i negocjacje w środowisku społecznym”. Tytuł instruktora uzyskał w 2007 roku. Od 2019 roku Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

Wiktoria Woźniak

od 2019 instruktor łyżwiarstwa figurowego. Studentka Uniwersytetu Śląskiego – na kierunku pedagogika oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Była łyżwiarka figurowa trenująca najpierw w klubie UKŁ Spin Katowice, a następnie w MOSiR Sosnowiec. Instruktor łyżwiarstwa figurowego.

.

Dominika Policha

Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęła jako 5-latka. Od najmłodszych lat zawodniczka UKŁ SPIN Katowice. Podopieczna trenerów Marii Domagały oraz Vladimira Chernyshova i to pod ich okiem osiągała pierwsze sukcesy. Uczestniczka Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży, podczas których plasowała się na wysokich pozycjach. Ze względu na kontuzje, zakończyła swoją karierę w 2010 roku. Jej największą pasją jest praca z dziećmi, dlatego podjęła studia na kierunku pedagogika. Jako pedagog realizuje się także w roli instruktora w Akademii Łyżwiarskiej EDGE. Asystent trenera.

Magdalena Cieślik

Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęła jako dziecko. Uwielbia treningi z dziećmi oraz młodzieżą, dlatego spotkacie ją w roli instruktora w Akademii Łyżwiarskiej EDGE. Asystent trenera.

.

Elżbieta Gabryszak

Polska łyżwiarka figurowa, startująca w konkurencji solistek. Wielokrotna uczestniczka mistrzostw Europy, dwukrotna Mistrzyni Polski (2017, 2018).  Instruktor współpracujący.

.

Michał Woźniak

od 2019 instruktor łyżwiarstwa figurowego. Student na wydziale prawa Były zawodnik
UKŁ “Spin” Katowice oraz MOSiR Sosnowiec. Obecnie trenuje w KS “Soła” Oświęcim w parach sportowych. Aktualny Mistrz Polski w konkurencji par sportowych. Instruktor współpracujący.

.

Joanna Rynkiewicz – Pogrzeba

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły
Umiejętności w Kielcach którą w 2014r. ukończyła na kierunku „Taniec” z wynikiem bardzo dobrym. Zdobyła tym samym kwalifikacje i uprawnienia do nauczania tańca oraz do prowadzenia pracy dydaktycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu. W ramach edukacji tanecznej uczestniczyła dodatkowo w licznych warsztatach w Polsce i za granicą min. we Francji (L’école Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower) czy w Niemczech ( w ramach Międzynarodowych Spotkań Tanecznych „Sandhausener Tanztage” w Haidelbergu). Odbyła praktyki sceniczne w Operze Śląskiej w Bytomiu, tańcząc w spektaklach “Pan Twardowski”, czy „Dziadek do orzechów”. W dorobku zawodowym ma m.in. pracę tancerki na pokładzie francuskiego statku ,,Le Diamant”, współpracę z National Palace w Vierzon , oraz „Disneyland Ressort” w Paryżu gdzie dodatkowo szkoliła się w „Studio de danse „Harmonic” w technice Modal Underground Thierryego Vergera. W karierze zawodowej ma ponadto kilkuletnią współpracę z Kieleckim Teatrem Tańca jako tancerka i pedagog tańca występując min. w „NEWs INSPIRATIONs” – chor. Stephen Delattre, „Tranzyt Wenus” – chor. Stacy Boeddeker I Ricky Palomino, „Sny”– chor. Jacek Tyski czy „JAZZ DANCE Back and Forth” – chor. Bill Godson. W latach 2013- 2018 była tancerką Teatru Rozrywki w Chorzowie gdzie oglądać ją można było w min. takich spektaklach jak: „Jesus Christ Superstar” A. L. Webbera i T. Rice’a, „Jekyll & Hyde” F. Wildhorna i L.
Bricusse’a, „Skrzypek na dachu” J. Steina, J. Bocka i S. Harnicka, „Billy Elliot” E. Johna czy „Dwa ukochania” wg W. Szekspira. Współpracowała tym samym z takimi choreografami jak: J. Staniek, K. Aleksander- Kmieć, I. Pilchowska czy J. Lewandowski. W latach 2016-2020 pracowała również w Niepublicznej Szkole Baletowej Arabesque w Katowicach jako nauczyciel tańca klasycznego oraz tańca współczesnego prowadząc lekcje z techniki M.Graham i L.Horton.