NASI PROWADZĄCY

Zajęcia prowadzone są przez osoby posiadające wieloletnie doświadczenie w łyżwiarstwie figurowym, które od najmłodszych lat było ich pasją.

Przemysław Domański

Przygodę z łyżwiarstwem figurowym rozpoczął w 1991 r. Już po roku szkolenia wyselekcjonowano go w naborze do klubu RKS Marymont, gdzie rozpoczął współpracę z Anną Hunkiewicz. Zdobył kilka tytułów wicemistrza i mistrza Polski w klasach młodszych, kilkukrotnie zwyciężył w Klubowym Pucharze Europy. W 2001 r. przeniósł się do Katowic, gdzie trenował pod opieką Marii Domagały w klubie UKŁ SPIN Katowice. Przez kilka lat swojej kariery juniorskiej i seniorskiej współpracował z uznanym czeskim choreografem Frantiskiem Blatakiem. Od 2001r. do 2010r. był podporą Reprezentacji Polski. Jego aktualny bilans to cztery tytuły Mistrza Polski Seniorów oraz wielokrotne występy na ważnych imprezach międzynarodowych, w tym Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata i Igrzyskach Olimpijskich. W 2011 zakończył karierę sportową. W latach następnych występował w pokazach i rewiach łyżwiarstwa figurowego. Ukończył AWF w Katowicach w 2014 roku. W latach 2012 – 2017 był trenerem w klubie UKŁ Spin Katowice. Obecnie współpracuje z wieloma klubami w Polsce i rozwija swój nowy projekt – EDGE Skating Academy mający na celu popularyzację łyżwiarstwa.  Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

Kamil Peteja

Łyżwiarstwo figurowe zaczął uprawiać w 2004 roku. Szkolił się pod okiem Marii Domagały oraz białoruskiego baletmistrza Vladimir’a Chernyshov’a. Przez 14 lat kariery zdobył wiele medali Pucharu Polski, tytuł Mistrza Polski w klasie Novice, wielokrotnie stawał na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także był reprezentantem Polski 🇵🇱na Europejskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych w rumuńskim Brasov w 2013 roku 🇹🇩
Tytuł instruktora uzyskał w 2017 roku z ramienia Polskiej Akademii Sportu. W tym samym roku rozpoczął pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Kamil brał udział w licznych szkoleniach z zakresu łyżwiarstwa figurowego, między innymi u jednego z najlepszych trenerów na świecie Alexei’a Mishin’a oraz u cenionego słowackiego trenera rosyjskiego pochodzenia Vladimir’a Dvojnikov’a. Studiuje zarządzanie sportem na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Prywatnie swój wolny czas lubi spędzać na słuchaniu muzyki i lekturze dobrych książek. Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

Iwona Sanecka

Magister fizjoterapii, instruktorka łyżwiarstwa figurowego od 2016 roku. Swoją przygodę jako zawodniczka rozpoczęła w wieku 7 lat w sosnowieckim klubie łyżwiarskim. Trenowała tam pod okiem trenerów do osiemnastego roku życia będąc wielokrotnie w Wojewódzkiej Kadrze Młodzików i zdobywając wiele osiągnięć takich jak 5. miejsce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2005 roku, 7. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2012 roku oraz 1. miejsce na Międzynarodowych Zawodach Baltic Cup również w 2012 roku. Następnie w wyniku rozwiązania klubu w Sosnowcu, rozpoczęła swoje treningi w Katowickim klubie SPIN Katowice osiągając tam między innymi 2. miejsce w ogólnopolskich zawodach o Puchar Ziemi Oświęcimskiej w 2014 roku oraz 3 miejsce podczas VIII Pucharu Międzynarodowego Memoriału Marii Olszewskiej- Lelonkiewicz. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na Wydziale Fizjoterapii od 2018 roku.  Iwona brała udział w licznych szkoleniach z zakresu łyżwiarstwa figurowego, między innymi u jednego z najlepszych trenerów na świecie Alexei’a Mishin’a oraz u cenionego słowackiego trenera rosyjskiego pochodzenia Vladimir’a Dvojnikov’a. Interesuje się psychologią sportu i treningiem motorycznym, a jej pasje poza łyżwiarstwem figurowym to wycieczki górskie oraz balet. Trener łyżwiarstwa figurowego II klasy.

Kamila Leszczyńska

Pierwsze kroki na lodzie stawiała, nie ukończywszy jeszcze piątego roku życia. W wieku sześciu lat została wytypowana na zawodniczkę uczniowskiego klubu łyżwiarstwa Spin Katowice. Rozpoczęta zabawa z łyżwiarstwem figurowym trwała przez kolejnych jedenaście lat. W swojej karierze była Mistrzynią Polski w klasie złotej. W kolejnych latach zajmowała czołowe miejsca w zawodach ogólnopolskich. Zdobyła m.in. srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Junior młodszy B, srebrny medal na Mistrzostwach Polski Novice, w następnym sezonie na tych samych zawodach Kamila zdobyła brązowy medal. Przygodę ze sportem wyczynowym zakończyła z powodu kontuzji kolana. Po dwuletniej przerwie podjęła próbę powrotu do ukochanej dyscypliny sportu. Mimo ponownego osiągnięcia formy sprzed kontuzji, Kamila nie wystartowała więcej w żadnych zawodach łyżwiarskich. Ostateczne pożegnanie z trenowaniem w klubie Spin nastąpiło w 2015 roku. Mimo zakończenia treningów na lodzie, Kamila nadal uwielbia wszelkie formy aktywności fizycznej i pozostaje w ciągłym ruchu. Obecnie jest wielką miłośniczką artystycznej dyscypliny sportu pole dance, gdzie dzięki umiejętnościom nabytym na lodowisku, już odnosi pierwsze sukcesy. Instruktor łyżwiarstwa figurowego.

Dominika Śliz

Przygodę z łyżwiarstwem rozpoczęła jako 5-latka. Od najmłodszych lat zawodniczka UKŁ SPIN Katowice. Podopieczna trenerów Marii Domagały oraz Vladimira Chernyshova – pod ich okiem osiągała pierwsze sukcesy. Uczestniczka Mistrzostw Polski oraz Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży podczas których, plasowała się na wysokich pozycjach. Ze względu na kontuzje, zakończyła swoją karierę w 2010 r. Jej największą pasją jest praca z dziećmi, dlatego podjęła studia na kierunku pedagogika. Jako pedagog realizuje się także w roli instruktora w EDGE Skating Academy. Asystent trenera.