SEKCJA AMATORSKA – DZIECIĘCA I MŁODZIEŻOWA


Łyżwiarstwo figurowe jest piękna dyscypliną sportu harmonijnie łączącą rozwój fizyczny oraz psychiczny dziecka, przynoszącą dużo satysfakcji. Oprócz zajęć na lodowisku, dzieci uczęszczają na zajęcia ogólnorozwojowe i specjalistyczne poza lodem. Dzięki wszechstronnemu rozwojowi dzieci są sprawne fizycznie i unikają kontuzji. Codzienne treningi uczą wytrwałości, konsekwencji i systematyczności. Możliwość startu w zawodach w kategoriach adekwatnych do wieku i umiejętności rozwija psychikę dziecka, ucząc je jak radzić sobie ze stresem, poprawiać pewność siebie oraz występować przed publicznością. Sport uczy też rywalizacji w duchu fair-play co jest cennym czynnikiem wychowawczym.


Jak dostać się do sekcji amatorskiej dla dzieci i młodzieży?

Aby dostać się do sekcji amatorskiej dla dzieci i młodzieży, dziecko powinno mieć 8-23 lat i przejść wstępne szkolenie w ramach grupy szkółki łyżwiarskiej gdzie nauczy się podstaw jazdy na łyżwach. Następnie może dołączyć do tej sekcji. Ta sekcja klubu jest przeznaczona dla osób które umieją już podstawy jazdy figurowej – przekładanka przodem i tyłem, trójka przodem zewnątrz tyłem wewnątrz i przodem wewnątrz tyłem zewnątrz, trójka walcowa itp.


Treningi sekcji amatorskiej dziecięcej i młodzieżowej

Treningi odbywają się na obiektach Jantor 1 i Jantor 2 oraz lodowisku SPODEK w Katowicach. Dzieci oprócz zajęć na lodzie korzystają z zajęć poza lodem – treningów specjalistycznych i ogólnych.


Rozwój zawodnika

Dzieci uczęszczając na regularne treningi stale podnoszą swoje umiejętności. Jeśli w uznaniu kadry trenerskiej zawodnik byłby w stanie podjąć rywalizację i treningi w ramach sekcji wyczynowej, zawsze jest możliwość przeniesienia go do odpowiedniej grupy. Wszystko jest uzależnione od wieku i poziomu umiejętności dziecka.


NABÓR DO SEKCJI AMATORSKIEJ MŁODZIEŻOWEJ I DZIECIĘCEJ

Nabór do sekcji łyżwiarskiej amatorskiej młodzieżowej i dziecięcej jest OTWARTY!

Zapisz się korzystając z formularza poniżej – odezwiemy się do Ciebie!

Co oferujemy:

  • treningi na lodzie 3 razy w tygodniu
  • zajęcie poza lodem 1 raz w tygodniu
  • możliwość startu w zawodach
  • zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską

Zapisy: